• Korzystamy z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych.
          • Dzień czekolady w przedszkolu

W piątek 12 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Dzieci dowiedziały się, z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Oprócz wysłuchania ciekawostek odbyła się też długo wyczekiwana degustacja: dzieci skosztowały słodkości w różnych smakach oraz miały okazję zrobić czekoladę z mleka w proszku. Był to z całą pewnością najsmaczniejszy dzień ze wszystkich w naszym przedszkolu! :D

• Pasowanie na czytelnika

Dnia 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nakli odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika dla uczniów klasy pierwszej. W tym wyjątkowym dniu, 17 wspaniałych uczniów (w tym 11 dziewczynek i 6 chłopców) oficjalnie stało się częścią grona czytelników szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka powitała uczniów słowami: "Jesteście już uczniami naszej szkoły, a dzisiaj staniecie się także oficjalnymi czytelnikami. Książki to wyjątkowi przyjaciele, którzy nigdy Was nie zawiodą. Będą z Wami w radości i smutku. Dbajcie o nie, szanujcie i korzystajcie z nich odpowiedzialnie." Na ekranie tablicy multimedialnej pojawiła się prezentacja oraz zadania związane z regulaminem biblioteki i książkami. Każdy uczeń zdał egzamin celująco i został pasowany na czytelnika przez panią bibliotekarkę. Na pamiątkę zakładki i słodkie upominki. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długo. Pas

• Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie i uczennice klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie na wielkanocną ozdobę. Wszystkie prace były kreatywne, pomysłowe i pięknie wykonane! Szkolne jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wybór był bardzo trudny i dlatego też każde z miejsc przypadło dwóm osobom. Pierwsze miejsce: Magdalena Wittbrodt (kl.III) i Hanna Płotka (kl.II). Drugie miejsce: Alicja Lipska (kl.I) i Marek Jakubek (kl.I). Trzecie miejsce: Amelia Błaszkowska (kl.II) i Jakub Prądziński (kl.III). Gratulacje!

• Międzynarodowy Dzień Marchewki

4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z tej okazji dzieci przygotowały pyszny sok marchewkowy i mogły samodzielnie sprawdzić, jak łatwo się go robi za pomocą wyciskarki do soków. Trochę trudniejszym zadaniem było przygotowanie ciasta marchewkowego, lecz z pomocą pań wychowawczyń wszystko się pięknie udało i wypiek był wyjątkowo pyszny i bardzo marchewkowy :) Oprócz kulinarnych atrakcji tego dnia obyły się też zajęcia tematyczne związane z marchewką i tym, jak zdrowie jest jej spożywanie.

• Wycieczka do Gdańska

Dnia 22 marca odbyła się wycieczka z języka kaszubskiego do Gdańska. Uczestnikami byli uczniowie klas 4 - 8 a opiekunami pani Renata Gańska, Irena Wolska, Bożena Wajs oraz pan Andrzej Gański. Zwiedzaliśmy Wystawę klocków LEGO, stare miasto, Galerię Forum, w której najważniejszym punktem był posiłek. Na koniec uczestniczyliśmy w meczu piłki siatkowej w Ergo Arenie. Wróciliśmy bardzo późną porą, ale bardzo zadowoleni z miło spędzonego dnia.

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca z okazji powitania wiosny Samorząd Uczniowski zaproponował, by ten dzień upłynął w wesołej atmosferze i każdy mógł wziąć udział w dowolnej aktywności. W klasach pojawiły się wiosenne ozdoby, na korytarzach bajkowe stroje, a przerwy mijały muzycznie i śpiewająco. Klasy 4-8 przygotowały wiosenno-wielkanocne stroiki, młodsi przepiękne wiosenne prace plastyczne oraz kukiełki - Marzanny. Na korytarzu odbył się charytatywny kiermasz ze słodkościami upieczonymi przez poszczególnych uczniów i uczennice. Za przepyszne babeczki i inne wypieki bardzo serdecznie dziękujemy! Na czwartej lekcji wszystkie klasy rozwiązywały wiosenne zagadki, później podczas wspólnego szkolnego marszu przez boisko wszyscy z całych sił starali się odgonić niechcianą już zimę. Wiosno, wiosno, możesz już przybywać! :)

Wtorek 16.04.2024
    • Microsoft Teams