• Przedszkolaki na edukacyjnym spacerze

          • W tym tygodniu przedszkolaki wybrały się na bardzo ważny spacer po okolicy, w trakcie którego ćwiczyły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Podczas wycieczki dzieci uważnie oglądały wszystkie napotkane znaki drogowe i starały się zapamiętać ich znaczenie. Najważnieszym zadaniem podczas wyjścia było opanowanie zasad bezpiecznego przejścia przez pasy. Wszyscy na pewno zapamiętali, że zawsze należy uważnie spojrzeć w lewo i w prawo, czy nic nie jedzie i dopiero potem można przechodzić.

          • Biegi przełajowe w Studzienicach

          • 23 września w Studzienicach odbyły się biegi przełajowe, w których wzięło udział 19 uczniów i uczennic z naszej szkoły. Konkurencja była bardzo duża i wszyscy starali się najlepiej jak umieli, za co należą się brawa i pochwały, gdyż sam udział w zawodach również jest bardzo ważny, nawet jeśli nie uda się stanąć na podium. Najlepsze miejsca zdobyli Michał Mański - przedszkole, VI miejsce, Natalia Lipska - IV klasa, VI miejsce, Filip Nitkowski - Maciejewski - VII klasa, IV miejsce, Szymon Kuczkowski - klasa VII, V miejsce. Za te miejsca były dyplomy i gratulacje organizatorów. Po biegach odbył się słodki poczęstunek, można było odpocząć i napić się ciepłej herbaty oraz zjeść ciepły posiłek. 

          • Dzień Przedszkolaka

          • W tym roku szkolnym w przedszkolu miał miejsce bardzo ważny dzień, który jest doskonale znany wszystkim dzieciom, bo przecież "każdy przedszkolak wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!" Zgodnie z tym wierszykiem obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka, podczas którego na dzieci czekały różne atrakcje przygotowane przez panie wychowawczynie. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach zarówno w salach jak i na świeżym powietrzu. Wszyscy bawili się znakomicie i ten dzień był stanowczo za krótki :)

          • Rajd rowerowy do Sulęczyna

          • W sobotę 16 września niektórzy uczniowie naszej szkoły wybrali się w ramach zajęć z języka kaszubskiego razem z nauczycielkami tego przedmiotu oraz z nauczycielem wychowania fizycznego na rajd rowerowy do pobliskiego Sulęczyna. Trasa nie była specjalnie trudna, każdy mógł nie tylko sprawdzić swoje siły i umiejętności, lecz również miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała i słońce towarzyszyło rowerzystom przez całą wycieczkę, dzięki której sobota stała się dniem wyjąktowo aktywnym i sportowym.

          • Akcja "Sprzątanie świata"

          • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. "Sprzątanie świata - Polska". W tym roku wypada 30 edycja wydarzenia, której hasło brzmi "Sprzątanie świata łączy ludzi". W piątek 15 września nauczyciele wraz z poszczególnymi klasami wyszli w teren, aby posprzątać wyznaczone okolice Nakli. Jak zwykle okazało się, że niestety śmieci jest niemało, więc refleksja jest wciąż ta sama: starajmy się wszyscy wyrzucać odpady do wyznaczonych pojemników. Dbajmy o nasz świat przez cały rok, a wszystkim nam będzie żyło się przyjemniej i bezpieczniej! 

          • Dzień Kropki

          • Młodsi uczniowie naszej szkoły celebrowali w piątek 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki. Wchodząc do klasy, prezentowali stroje w kropki, wykonywali kropkowe prace plastyczne, rozwiązywali sudoku. Na specjalnym "fotelu talentów" każdy mógł zaprezentować kolegom swoje zdolności, za co był głośno oklaskiwany. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania pt. "Kropka", o tym, że dzięki wierze nauczyciela w zdolności plastyczne bohaterki o imieniu Vashti, ona sama nabrała pewności siebie i wiary w swoje umiejętności, uświadamiały sobie, że mają mnóstwo zdolności i talentów, a szkoła to doskonałe miejsce, by rozwijać skrzydła, zaś nauczyciele to osoby, które pomagają im budować poczucie własnej wartości.

          • Narodowe czytanie 2023

          • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” – fragment „Legenda o Janie i Cecylii”

            Kolejna edycja Narodowego Czytania odbyła się w naszej szkole w czwartek 14 września. Słowo wstępne wygłosili prezydent Polski, pan Andrzej Duda oraz jego małżonka, Agata Kornhauser - Duda, którzy co roku obejmują akcję swoim patronatem. Oczywiście, nie odwiedzili oni naszej szkoły osobiście, ale mogliśmy obejrzeć fragment audycji z YouTube. Zgromadzonym w holu szkoły uczniom klas IV-VIII fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej czytał pan dyrektor, Jan Pyrcha, pani Jarosława Pyrcha, pani Beata Pinkiert, pani Renata Gańska, pani Danuta Wolska Kupc i pani Aleksandra Michałek. Opowieść o trudnym życiu pierwszych członków rodziny Bohatyrowiczów snuła się powoli i przykuwała uwagę uczniów. Powieść napisana prawie 150 lat temu charakteryzuje się trochę innym językiem, niż dzisiaj używamy, ale na pewno wszystko było zrozumiałe i interesujące. Mamy nadzieję, że omawiając tę lekturę w szkole średniej uczniowie będą z nią już ciut ciut zaprzyjaźnieni.

          • Spotkanie z policjantami

          • W pierwszym tygodniu nauki naszych pierwszoklasistów odwiedzili panowie policjanci z Komendy Policji w Bytowie, by przypomnieć uczniom wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a także o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które dzieci otrzymały w prezencie od funkcjonariuszy. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zadawały pytania. Dzieci wykazały się wiedzą na temat zasad przechodzenia przez jezdnię i znajomością numerów alarmowych.

          • Nowy rok szkolny 2023/2024

          • Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 życzymy wszystkim owocnej i przyjemnej pracy, zapału do nauki i do przekazywania wiedzy, samych pozytywnych ocen oraz satysfakcji i zadowolenia z czasu spędzonego w szkole. Niech ten rok szkolny będzie jeszcze lepszy niż poprzedni, niech obfituje w kreatywne pomysły, innowacje oraz ciekawe edukacyjne wydarzenia!

          • Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach Gminy Parchowo

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

            Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

            Gminy Parchowo w roku 2023

            (rok szkolny 2022/2023)

            Przedszkola publiczne Gminy Parchowo funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z przerwą wakacyjną określoną zarządzeniem Wójta Gminy Parchowo (zarządzenie nr 10.2023 z dnia 23 stycznia 2023 r.). Opieka w miesiącach wakacyjnych organizowana jest tylko dla tych dzieci, których oboje rodzice pracują i nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku dla swoich dzieci.

            Dyrektor danego przedszkola, czynnego w okresie wakacyjnym, organizuje opiekę dla dzieci uczęszczających do tego przedszkola, jeżeli rodzice w wyznaczonym terminie zgłoszą takie zapotrzebowanie, a w miarę możliwości organizacyjnych, również dla dzieci z innego przedszkola, w uzgodnieniu z dyrektorem przedszkola, które w danym okresie ma przerwę wakacyjną.

            Dyrektorzy wszystkich przedszkoli publicznych w terminie od 6 do 16 czerwca 2023 r. przyjmują zgłoszenia od rodziców wychowanków, uczęszczających do danego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023, na opiekę w miesiącach wakacyjnych.

             Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli Gminy Parchowo, w roku szkolnym 2022/2023 mają obowiązek:

            • Dokonać zgłoszenia na opiekę w miesiącach wakacyjnych w terminie 6 - 16 czerwca 2023 r. u dyrektora przedszkola, do którego dziecko obecnie uczęszcza. Druki zgłoszeniowe Rodzice otrzymają w swoich macierzystych przedszkolach.
            • Określić dokładny termin pobytu dziecka w przedszkolu w okresie, w którym przedszkole macierzyste dziecka pełni dyżur wakacyjny oraz określać dokładny termin pobytu dziecka w przypadku, gdy przedszkole macierzyste będzie miało przerwę wakacyjną, a rodzice nie mają możliwości zapewnienia w tym czasie swojemu dziecku żadnej formy opieki.

            Karta zgłoszenia do przedszkola w okresie wakacyjnym

            karta_zgloszenia_przedszkole_wakacje.doc

             

            Poniżej zamieszczono wykaz dyżurów przedszkoli Gminy Parchowo w okresie wakacyjnym:

            Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Nakli, ul. Szkolna 6, tel. 59 8231278

            Dyżur: od 31.07.2023 r. do 01.09.2023 r.

            Przerwa: od 26.06.2023 r. do 28.07.2023 r.

            Zespół Szkół w Parchowie, Przedszkole Publiczne, ul. Kartuska 19A, tel. 59 8214467

            Dyżur: od 26.06.2023 r. do 28.07.2023 r.

            Przerwa: od 31.07.2023 r. do 31.08.2023 r.

          • Koniec roku szkolnego 2022/2023

          • Rok szkolny 2022/2023 właśnie dobiegł końca!

            W piątek 23 czerwca odbył się tradycyjny apel, podczas którego Dyrektor szkoły pan Jan Pyrcha podsumował ten czas oraz pogratulował wysokich wyników. Po apelu wychowawcy wręczyli w klasach swoim podopiecznym świadectwa, a wyróżniającym się w nauce dyplomy i nagrody za sumienną i pilną pracę. Serdeczne gratulacje! A teraz już pora na zasłużone i tak długo wyczekiwane wakacje. Do zobaczenia we wrześniu! 

          • Pożegnanie klasy VIII

          • Czas tak szybko płynie… jeszcze niedawno przedszkolaki, a teraz już nastała pora, by wyruszyć w dalszą drogę. Na pożegnaniu uczniów i uczennic z klasy ósmej padło wiele wzruszających słów, podziękowań oraz życzeń, nie zabrakło też piosenek pięknie zaśpiewanych przez klasę drugą i siódmą oraz przez samych ósmoklasistów. Dyrektor szkoły pan Jan Pyrcha razem z wychowawczynią klasy panią Bożeną Wajs wręczyli wychowankom świadectwa, dyplomy i nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Uroczyste pożegnanie pełne było refleksji i wspominania minionych lat i wydarzeń. Choć dziś się z wami  żegnamy drodzy Absolwenci, lecz jednocześnie z całego serca życzymy wam spełnienia marzeń i samych sukcesów w dalszej edukacji! Powodzenia!!!

          • Pożegnanie klasy III

          • Wtorkowy piknik z okazji  pożegnania z młodszymi koleżankami i kolegami z klas 1 i 2 przez dzieci z klasy 3 i ich rodziców wpisze się w pamięć wszystkich na długi czas. Po wzruszających wierszach i piosenkach wypowiadanych i zaśpiewanych przez obie strony przyszedł czas na  poczęstunek specjalnie na tę okazję przygotowanym pysznym tortem oraz wyśmienitą włoską pizzą, babeczkami i arbuzem. Następnie dzieci podzielone na grupy rozwiązywały trudne zagadki gry terenowej, której punkty kontrolne znajdowały się w wyznaczonych miejscach w szkole zgodnie z podaną mapą. Nagrodą za dobrze wykonane zadania była kręcona przez Mamy wata  cukrowa. Towarzysząca muzyka i wspólne zabawy sprawiły, że dzieci były radosne i uśmiechnięte. Jeszcze raz życzymy Trzecioklasistom powodzenia w czwartej klasie!

          • Okulary VR

          • W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła 8 sztuk okularów VR (Virtual Reality), dzięki którym można obejrzeć wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki. Okulary pojawiły się już na niektórych zajęciach w szkole, w tym w klasach nauczania początkowego (kl. 2 i 3). Najmłodsi uczniowie mogli niedawno obejrzeć różne sceny i obiekty, które przybliżyły im świat wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i na pewno w nowym roku szkolnym odbędą się kolejne z wykorzystaniem okularów VR.

          • Wycieczka klas 5-8

          • W dniach 05.06-09.06 odbyła się wycieczka klas od piątej do ósmej. Pierwszy dzień spędziliśmy w promieniach gorącego słońca, odwiedziliśmy smoka wawelskiego i wybraliśmy się do siedziby Królów Polskich, czyli na Wawel. Mieliśmy również okazję zobaczyć najstarszy uniwersytet w Polsce - Akademię Krakowską założoną przez Kazimierza Wielkiego. Była to dla nas niezwykła i niezapomniana lekcja historii. Następnego dnia zwiedzaliśmy Zakopane, potem wjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd wyciągiem krzesełkowym w strugach deszczu oraz duże zakupy na Krupówkach. Trzeci dzień był dniem relaksu, czyli spokojny spacer Doliną Kościeliską, potem wypoczynek w Termach Chochołowskich, które bardzo się dzieciom podobały. Czwarty dzień był dniem wspomnień i zadumy. Zwiedziliśmy w Wadowicach muzeum Jana Pawła II i pomodliliśmy  się  w papieskiej Bazylice Ofiarowania NMP. Następnie odwiedziliśmy miejsce pamięci Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ostatniego dnia wycieczki udało nam się zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, potem została już tylko podróż powrotna do domu.

          • Zwycięstwo w turnieju "Prewencja, ale inaczej"

          • Tradycyjnie jak co roku odbył się międzyszkolny turniej „Prewencja, ale inaczej”, którego finał miał miejsce w Tuchomiu. W turnieju brali udział uczniowie z różnych szkół podstawowych z okolicy, więc konkurencja była spora. Podczas zawodów drużyny rozwiązywały test wiedzy, a następnie rywalizowały na torze przeszkód. Ważna była znajomość przepisów ruchu drogowego oraz tematyka zagrożeń wynikających z alkoholizmu i narkomanii. W tegorocznej edycji zwyciężyła nasza reprezentacja uczniów w składzie: Paweł Krefft, Nadia Sadowska, Kamila Winczewska, Aurelia Wójcik (kl. 5), Szymon Kuczkowski, Filip Nitkowski-Maciejewski (kl. 6), Mikołaj Ringwelski i Emilia Sadowska (kl. 7). Gratulujemy wygranej!

          • Sukcesy w powiatowym konkursie profilaktycznym

          • Kilka tygodni temu bytowski Sanepid ogłosił konkurs pod hasłem „Na starcie nie pal”, który skierował do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych w powiecie bytowskim. Ochotnicy mieli do wykonania pracę plastyczną w formie komiksu, która przedstawi najczęściej występujące skutki zdrowotne palenia papierosów, m. in. uzależnienie oraz liczne choroby nowotworowe. Komiksy Julii Zblewskiej i Anny Hinz pokonały wszystkie nadesłane prace i zdobyły wysokie miejsca. Gratulujemy dziewczętom ciekawych pomysłów, bogatej wyobraźni i dwóch pierwszych miejsc! 

          • Kangur matematyczny

          • W tegorocznym konkursie "Kangur matematyczny" uczestniczyło 21 uczniów naszej szkoły. Dużą aktywnością wykazali się nasi najmłodsi uczniowie z klas II i III. Z przyjemnością informujemy, że aż 5 uczestników konkursu zostało wyróżnionych za osiągnięcie wysokiego wyniku. Do grona szczęśliwców należą: Kinga Mańska (klasa II), Natalia Lipska (klasa III), Kamil Kuczkowski (klasa IV), Szymon Kuczkowski (klasa VI) i Radosław Stark (klasa VIII). Serdecznie gratulacje! 

          • Wycieczka klas 1-3

          • 5 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz do Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy wszystkie najciekawsze punkty tych miejsc, spróbowaliśmy też swoich sił w parku linowym. Pogoda także nam dopisała, było przepięknie i ciepło. Do domu wróciliśmy tuż przed wieczorem, uśmiechnięci, zadowoleni i bardzo zmęczeni.

          • Finał wojewódzki 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”

          • W weekend 3-4 czerwca 2023 roku w Chmielnie odbył się wielki finał wojewódzki 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”. Uczennica klasy 3 Natalia Lipska reprezentowała w tym konkursie naszą szkołę i powiat bytowski w swojej kategorii wiekowej, zdobywając wyróżnienie. To wydarzenie jest dla Natalii i dla naszej szkoły wielkim zaszczytem oraz cennym doświadczeniem. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy wielu sukcesów na różnych scenach!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie