• Szkolny Konkurs Kaligraficzny

          • Po feriach w naszej szkole rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Kaligrafii. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-8, a jego uczestnicy mieli za zadanie przepisać fragment utworu pt. "Tajemniczy ogród". Decyzją pań polonistek Aleksandry Michałek oraz Danuty Wolskiej-Kupc zwycięzcami konkursu zostali w kategorii klas IV-VI: Zofia Różek - I miejsce, Szymon Kuczkowski - II miejsce i Milena Windorpska - III miejsce. W kategorii klas VII-VIII Wiktoria Lipska zdobyła I miejsce, Anna Hinz - II i Martyna Biłanicz - III. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy umiejętności pięknego pisania!

          • Laboratoria Przyszłości

          • "Laboratoria Przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, a jej celem wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W piątek 03.02. w ramach Laboratoriów Przyszłości odbyły się w szkole podstawowej w Parchowie zajęcia dla uczniów klas 4-8. Uczestnicy zajęć pod okiem instruktorów uczyli się poprzez eksperymentowanie i zdobywali w ten sposób praktyczne umiejętności. 

          • Bal przebierańców :)

          • W piątek 03.02. odbył się tradycyjny bal karnawałowy w młodszych klasach oraz w przedszkolu i zerówce. Od samego rana po szkolnych korytarzach wędrowały księżniczki, wróżki, czarownice, postacie z filmów i bajek, można było spotkać jednorożca, czy grecką boginię albo nawet dostać mandat za bieganie od wesołych policjantek :) Dzieci świetnie się bawiły, wspólne pląsy i konkursy w sali gimnastycznej sprawiły, że bal przebierańców był kolejnym miłym wydarzeniem w naszej szkole.

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

          • W tym roku szkolnym uczennice klasy ósmej: Maja, Martyna, Michalina i Ania zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się razem zebrać 2.579,24 zł. Finał WOŚP jeszcze trwa, jeśli ktoś nie zdążył pomóc a chciałby, wystarczy zajrzeć na stronę www.wosp.org.pl.

          • Wigilia dla Seniorów

          • 20 grudnia odbyła się w naszej szkole Wigilia dla Seniorów. Opłatkowe spotkanie z seniorami wsi i okolic ma już wieloletnią tradycję w naszej placówce. Zawsze są występy i słodki poczęstunek. Nie inaczej było w tym roku. Najpierw seniorzy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów pod opieką pani Renaty Gańskiej a później udali się na kawę i ciasto do Sali nr 35. Zanim jednak zasiedli do stołów, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Te najczęściej powtarzane dotyczyły zdrowia, co w świetle niedawnej pandemii wydaje się w pełni uzasadnione. Spotkanie z seniorami było bardzo udane i upłynęło w życzliwej, serdecznej atmosferze. Miło
            było się znów zobaczyć, tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata impreza ta była odwoływana ze względu na panującą pandemię Covid19.

          • Konkurs wiedzy o Kaszubach rozstrzygnięty!

          • Konkurs Wiedzy o Kaszubach Tatczëzna cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem, wzięła w nim udział rekordowa liczba 1411 uczestników. W sobotę, 10 grudnia, odbyła się uroczysta gala w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach, podczas której laureaci odebrali nagrody. Z racji różnych kategorii wiekowych w konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci z naszej szkoły uczące się języka kaszubskiego. Każdy starał się jak mógł i jedna uczennica - Martyna Lubecka z klasy ósmej, przygotowana przez nauczycielkę języka kaszubskiego panią Bożenę Wajs, zdobyła pierwsze miejsce. Serdeczne gratulacje!

          • Klasa piąta pomaga innym dzieciom

          • Uczniowie i uczennice klasy piątej zaangażowali się w akcję "Zbieramy pluszaki, niech cieszą się dzieciaki!" Wszyscy przejrzeli w domach zbiory swoich misiów oraz gier i w ten sposób uzbierała się całkiem pokaźna ilość zabawek. 20 grudnia wychowawczyni przekazała wszystko do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu w akcję udało się nam sprawić radość innym dzieciom!

          • Stroiki świąteczne w klasie trzeciej

          • Święta tuż, tuż i przygotowania mają miejsce nie tylko w domach, lecz również w naszej szkole. Na lekcji języka kaszubskiego uczniowie i uczennice klasy trzeciej postanowili wykonać świąteczne stroiki. Zadanie nie było łatwe, ale wszystko udało się zgodnie z planem i każdy trzecioklasista może pochwalić się piękną własnoręcznie wykonaną ozdobą. Na razie stroiki dekorują klasę, lecz po klasowej Wigilii powędrują do domów.

          • Pierniczki drugoklasistów

          • Uczniowie i uczennice klasy drugiej razem z wychowawczynią p. Brygidą Jakubek postanowili przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólnie dekorowanie pierników. Zajęcia odbyły się 9 grudnia w szkole, pani Brygida upiekła pyszne ciasteczka, każde dziecko przyniosło potrzebne składniki i tak oto powstały kolorowe piernikowe cuda. Przy dekorowaniu każdy wykazał się pomysłowością i kreatywnie ozdobił swoje ciastka. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, samo spotkanie było bardzo dobrą okazją do zintegrowania grupy🧑🏻‍🎄.

          • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

          • Mikołajki to nie tylko słodkości i prezenty w domach, ale też okazja do zdrowej sportowej rywalizacji w szkole. W dniach 6 i 7 grudnia na lekcjach wychowania fizycznego każda klasa mogła sprawdzić, jak dobrze radzi sobie z tenisem stołowym. Rozgrywki przeprowadzone pod czujnym okiem pani Bożeny Wajs i pana Andrzeja Gańskiego zakończyły się sukcesem w każdej grupie, nawet wśród najmłodszych przedszkolaków. Najlepsi gracze otrzymali medale, nie zabrakło też  zdrowych owocowych upominków.

          • Fonoholizm - warsztaty dla uczniów

          • W grudniu w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące powszechnego problemu jakim jest fonoholizm. Zajęcia poprowadziła terapeuta uzależnień, a wzięli w nich udział uczniowie z klas V-VIII. Glównym celem warsztatów było ukazanie uczniom do czego może doprowadzić fonoholizm i jak łatwo wpaść w jego sidła. Współcześnie młodzież i dzieci rzadko rozstają się na dłużej ze swoimi smartfonami i telefonami komórkowymi. Korzystają z nich praktycznie przez większość dnia, w drodze do szkoły, na szkolnych przerwach, w domu, w czasie wolnym itp. Głównym pożeraczem czasu są aplikacje społecznośniowe typu Facebook, Instagram czy Snapchat, które skutecznie odciągają młodego człowieka od rzeczywistości i uzależniają. Podczas warsztatów uczniowie i uczennice zastanawiali się wspólnie jak rozpoznać objawy uzależnienia od telefonu komórkowego oraz jak umiejętnie bronić się przed uzależnieniem od smartfona oraz jak rozsądnie korzystać z telefonu komórkowego, aby nie miał szkodliwego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

          • Nasi uczniowie na Targach Pracy w Bytowie

          • 14 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zebrali się ósmoklasiści ze szkół z całego powiatu bytowskiego. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do kształcenia się w kierunkach zawodowych. Podczas spotkania lokalni pracodawcy prezentowali kluczowe branże zawodowe między innymi budownictwo,  gastronomię,  mechanikę,  fryzjerstwo i stolarstwo, przedstawiali też tajniki swojej pracy.  Na zakończenie zaproszony gość -  Michał Zawadka doradzał młodym ludziom,  czym należy się kierować przy wyborze szkoły ponadpodstawowej i zawodu. Z pewnością nasi uczniowie wyszli ze spotkania z niejedną cenną radą na przyszłość. Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się w Kurierze Bytowskim: kliknij w link

          • Dbajmy też o zdrowie psychiczne

          • W listopadzie naszą szkołę odwiedziła p. Joanna - psycholog i psychoterapeuta, która na co dzień pomaga pacjentom w Gdańsku. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą starała się udzielić wielu cennych wskazówek – jak zadbać o zdrowie psychiczne. Uczniowie dowiedzieli się, że odpowiednia liczba godzin snu, zróżnicowana dieta i dobre relacje z innymi, to bardzo ważne elementy, które chronią nas przed wieloma zaburzeniami natury psychologicznej. Trochę uwagi pani Asia poświęciła telefonom komórkowym, przekonując, że używanie ich tuż przed snem bardzo źle wpływa na nasze zdrowie. A to ze względu na emitowane światło niebieskie, które może zaburzać wydzielanie ważnych dla naszego zdrowia hormonów, m. in. melatoniny („hormonu snu”). Spotkanie to było jednym z działań zaplanowanych na ten rok w szkolnym programie profilaktycznym.

          • Koniec akcji „Szkoły pełne talentów”

          • Od czwartku 22 września nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoły pełne talentów”. Serdecznie dziękujemy rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom a także przyjaciołom, znajomym, sąsiadom oraz sympatykom naszej szkoły za zaangażowanie w zbieraniu dla nas TALENCIAKÓW. Udało nam się zebrać 1617 Talenciaków. Za zebrane kupony zamówiliśmy do naszej szkoły wspaniały głośnik multimedialny, który już sprawdził się podczas zabawy andrzejkowej oraz dwa zestawy brył, przydatne do nauczania matematyki. Jeszcze raz – dziękujemy !!! Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

          • Święty Mikołaj dla najmłodszych

          • Z okazji Mikołajek odwiedził naszą szkołę specjalny gość - Święty Mikołaj! Zmęczony długą podróżą usiadł przy choince i wysłuchał wierszyków przygotowanych przez przedszolaków oraz uczniów z klas 1-3. Dzieci nie tylko recytowały, ale również zaśpiewały zimowe piosenki, jedną nawet w języku angielskim. Święty Mikołaj był zachwycony popisami dzieci i w nagrodę wręczył wszystkim uczestnikom spotkania słodkie upominki. Dziękujemy Mikołaju! 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie